Top image

World Grand Prix - Portoriko

11. 7. 2015

Včera na World Grand Prix v utkání ČR - Portoriko (vítěz skupiny K) byla naše Míša součástí záchranného střídání, kdy v 2. setu za stavu 9:15 šla na hřiště společně s Luckou Smutnou (Veselkou) a pak i Evčou Hodanovou (nejlepší hráčka našeho týmu) a Gibou (Šárka Melichárková). Spíše to budilo dojem, že trenér už chce nechat základní sestavu si odpočinout, ale tahle parta stejně jako už v Poreči proti Chorvatkám (kdy při střídání za stejného stavu dokonce ten set vyhrály) tenhle beznadějný stav znova vylepšily a dokonce vyrovnaly na 21:21. V koncovce setu bylo Portoriko nakonec lepší a set vyhrálo (0:2 na sety).

Parisi (trenér) naštěstí nechal toto složení i do dalšího setu. Portoriko nevědělo jak na Češky a ty postupně a celkem v pohodě vyhrály další dva sety (19, 13). 2:2 na sety. Tie-break byl napínavý po celou dobu, v koncovce měla naše děvčata i mečbol (16:15), ale chyběl mi aktivní přístup trenéra, kdy já bych zvolil dvojstřídání a na síť (na blok i na dohru) poslal Havelkovou místo Veselky a hlavně bych se soustředil na jejich nejlepší smečařku Ocasio (33 bodů v zápase), která nakonec smečovala na jedny ruce. Pak sice děvčata tie-break prohrála 18:16, ale stejně zaslouží velkou poklonu, stejně jako trenér (neboť po bitvě je každý generál).
Dnes proti Bulharsku od 15:40 hod - na internetu lze najít odkaz - pak ho hodím na FCB