Samostatné tréninky - srpen - 1. týden

8. 8. 2016

Už je srpen a je nezbytné trénovat na novou sezónu. Kdo bude trénovat, samozřejmě vyskočí výš, bude rychlejší a silnější. To znamená úspěšnější! Je to i prospěšná náplň dne, když jste doma. Kdo není doma, ale u příbuzných nebo babičky, seznamte je s tímto plánem, určitě Vás budou podporovat a chválit. Kdo je na táboře apod., zase seznamte s tréninkem vedoucí, najděte společný čas, kdy je možno tréninky dělat, a makejte! Určitě budete zajímavější, než všichni ostatní, kteří netrénují. Věřte!

Program na první týden.

Cvičení je např. hluboké dřepy s výskokem, další cvičení jsou třeba kliky apod.

Opakování je, že uděláš 12 až 20 dřepů (kliků apod), série znamená, když všech 6 cvičení uděláš, tak máš jednu sérii. Pomoc je ještě pod tabulkou.

PO Posilování – 6-8cvičení, 3-5sérií, 12-20 opakování, zátěž,
ÚT Výběh – vytrvalost – souvislý běh min. 25min., protahovací cvičení
ST Posilování – kruhové, 8-10 stanovišť, 3-4série, 20-30s každé cvičení
ČT Rychlost – nácvik startů, násobené odrazy (např. 10 max. odrazů do dálky, do výšky apod. za sebou) – celkem min. 100 odrazů
Výběh – volně min. 30 min (možno i kolo)
SO Ráno posilovna - 6-8cvičení, 3-5sérií, 10-15 opakování, zátěž Odpoledne – kolo, plavání, turistika
NE volno
**Posilování:** **zátež**: činky, mladší sourozenec apod, pokud nemáte zátěž, cvičte i bez zátěže, lepší dělat něco než nic, **příklady** cviků: výstupy, výskoky na lavičku (schod, nízkou židli), kliky (na prstech), hluboký dřep, výskoky (i se zátěží), leh-sed, posilování zad, kotníkové výpony, výpady do stran, dřep – výskok do vzpažení, Nakonec internet je všeho plný, i na našich stránkách v záložce metodika jsou nějaké hezké příklady cvičení. Ať se daří, makejte, já také makám.