Český pohár st. žákyně - 2. kolo - Tábor

4. 12. 2017

**Druhé** kolo **Českého poháru** ve volejbalu **starších žákyň** naší skupiny se konalo v **Táboře** o víkendu **2. a 3. 12. 2017**. Tábor je super, tělocvičny, strava i ubytování v jedné budově. Odjely s námi **tři hráčky**, které měly **premiéru** na **Českém poháru**, kterou **zvládly**. A znova jsme se posunuli ve své **variabilnosti** a dovednosti, některé hráčky si vyzkoušeli nové posty. A o to hlavně jde - **celkový rozvoj**. Získané **3. místo** je sice kousek od postupu, ale znova je to vylepšení (minule 4. místo). V **sobotu** nejdříve potkáváme kousavý **Orion Praha "B"**, kdy se nám nepovedla koncovka 2. setu, ale **tie-break vyhráváme 15:13**. Uff, důležitá **výhra 2:1**. Následují výhry: **Sokol Město Touškov 2:0** a **České Budějovice "B" 2:0**. Na závěr soboty derby s **Novým Borem,** který nás porazil letos v krajském přeboru. Naše soustředění je veliké, oba týmy bojují a předvádějí opravdu napínavý volejbal. S přehledem **vyhráváme 1. set. Neúspěšná** koncovka v **2. setu**, nás posílají do tie-breaku. Napínavý boj, kdy po vyrovnaném průběhu setu v koncovce prohráváme 12:8, ale větším nadšením, soustředěním, bojovností a uměním **vyhráváme 15:13**. Viz video. Večer jsme navštívili centrum Tábora s vánočním stromem a jesličkami. Hezké, příjemné. V **neděli** začínáme se silnou **Plzní**, která nás udolala především podáním, nadšeným výkonem v poli a povzbuzováním. **Prohra 0:2,** ale vyrovnané utkání (v 1. setu jsme vedli 13:8). Další krásný a napínavý zápas byl s domácím **Táborem** (vítěz skupiny), i po **prohře** 0:2 těšilo ocenění soupeře: "Dobrá hra!" Pak už následovala **výhra 2:0** nad **Mikulova Praha "B"**. A nákupy v OC Chodov, Praha. **BV Vratislavice**: _L. Šimůnková, Z. Přibylová, K. Podzimková, V. Mráčková, V. Lásková, N. Hořejší, D. Franzová, A. Dlouhá_ Přesné [výsledky zde.](http://old.cvf.cz/souteze.php?action=skupina&id=10412) [Fotky a videa zde.](https://photos.app.goo.gl/WhEyViMN52kWAMPq2)