Dospělí

19. 3.2013
Top image

Halové mistrovství ČR - beachvolejbal ženy

Na Pankráci, kde to většina z nás dobře zná, probíhalo o tomto víkendu (16. - 17. 3. 2013) halové mistrovství ČR v beachvolejbalu žen. Kromě světové dvojice Maki a Kiki (Kolocová, Sluková), které se připravují v Jihoafrické republice, se turnaje zúčastnila většina špičkových hráček beachvolejbalu. Vůbec nevím, jak Hanka Klapalová (hrála na OH s Lenkou Háječkovou), zda a s kým bude hrát. Do letní sezóny ještě přibydou některé hráčky z šestkového volejbalu (také naše Michala Kvapilová s Kájou Řeháčkovou).

A letos to bude hodně zajímavý rok - většina dvojic (mimo reprezentačních Maki s Kiki a Bonnerové s Hermannovou), které znám a které chtějí být v ČR na špičce beachvolejbalu, změnily složení.

Titul halového Mistrovství ČR získala nová dvojice Eliška Gálová a Šárka Nakládalová. Porazily ve finále reprezentační a podporovanou dvojici Martina Bonnerová, Bára Hermannová. Třetí byly Terka Vaňková a Míša Vorlová. Tak uvidíme v létě.

Turnaje, respektive kvalifikace na turnaj, se zúčastnila i naše nově sestavená juniorská dvojice Terka Kvapilová a Katka Škodová. Konečné 27. místo v ženské top konkurenci lze hodnotit perspektivně. Holky spolu hrály poprvé, Katce skončila halová sezóna v TU Liberec, Terka ještě tento víkend dohrává finále ČP v Přerově. První vážnějším testem našich nových juniorek bude halové Mistrovství ČR juniorek v beachvolejbalu - 6.4.2013, také na Pankráci.

Bohužel jsem nefotil, bylo hodně co sledovat (holky jsou perspektivní, ale je před námi hodně, hodně práce) a profesionální fotograf udělal nějak málo fotek.

Zobrazit článek
19. 2.2013
Top image

Michala Kvapilová - 2. místo v ČP žen

Nepíšu o Míše tak často, jak by si zasluhovala. Reprezentuje náš vratislavický klub v halové extralize volejbalu žen, kde hraje za Olymp Praha a to je nejvyšší soutěž v ČR.

Ve čtvrtek 14. února v Teplicích Olymp Praha potrápil VK Agel Prostějov ve finále Českého Poháru a prohrál až po boji 1:3 (-14, 19, -21, -23).

Míša byla nejlepší hráčkou Olympu. Více v několika fotografiích:

Zobrazit článek
28. 7.2012
Top image

Míša Kvapilová v tisku

Míša Kvapilová v tisku.

Zobrazit článek
18. 7.2012
Top image

1st European Universities Games - je to tam!!!

O další úspěch českého ženského beachvolejbalu se zasloužily Míša Kvapilová a Karolina Řeháčková. Míša a Kája z Vysoké školy ekonomické v Praze zvítězily na 1.Evropských hrách univerzit v Cordobě.

V semifinále (začátek v 8 hod) s Polkami z Katowic Míša s Kájou vyhrály 2:1 (-19;15;5), kdy v tie-breaku už jasně dominovaly 15:5. Potom zbýval poslední zápas turnaje, finále.

Tam se celkem překvapivě místo domácích Španělek dostaly Polky z Varšavy.

V hezké finálové atmosféře naše holky podaly perfektní výkon a oproti čtvrtfinále, kde zvítězily až v tie-breaku 15:13, tentokrát jasně dominovaly 21:13, 21:14.

Navíc Míša z našeho BVV byla vyhodnocena jako nejlepší blokařka turnaje a ještě i nejužitečnější (MVP – nejvyšší ohodnocení) hráčka turnaje.
Absolutorium zaslouží i Karolina, perfektně podávala, skvěle bránila v poli i na síti, bezchybně a tvrdě útočila. Když k tomu děvčata přidaly zdravé povzbuzování a vzájemnou týmovou podporu v každém utkání, nebylo divu, že nakonec celý turnaj vyhrály.

Fotky z semifinále a finále ve fotogalerii.

Zobrazit článek
17. 7.2012
Top image

1st European Universities Games - jsme v semifinále!!

Diváci a hráči ostatních týmů hodnotili čtvrtfinálový zápas Míši Kvapilové a Karoliny Řeháčkové s Polským univerzitním týmem z Varšavy jako zatím nejhezčí a nejnapínavější zápas zatím z celého beachvolejbalového turnaje žen.

Rádi souhlasíme, protože jsme nakonec vyhráli 2:1, v tie breaku 15:13.

Už úvodní set po velmi napínavém průběhu skončil 23:21, druhý set vyhrály Polky 21:17 a ve třetím setu se zase rozhodovalo až v posledních míčích, kde naše děvčata byla odvážnější při rozhodujících úderech.

Semifinále hrajeme zítra, ve středu 18. 7. už v 8 hod ráno.

Zobrazit článek